Kutsekoolide õpilased on oma õpingutega väga rahul

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kutsekoolide rahuloluküsitluses osales 6741 õpilast ja 933 õpetajat 33-st õppeasutusest.
Kutsekoolide rahuloluküsitluses osales 6741 õpilast ja 933 õpetajat 33-st õppeasutusest. Foto: Marko Saarm / Sakala

Sel õppeaastal kutsekoolide õpilaste seas korraldatud rahuloluküsitluste tulemused näitavad, et õppijate rahulolu õpingutega on väga kõrge. Ligi 70 protsenti õppuritest hindab oma koolirõõmu suureks, vähest koolirõõmu kogeb vaid kaheksa protsenti õpilastest.

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul kinnitavad sedavõrd positiivsed tulemused, et õpilased on hästi vastu võtnud investeeringud õppekeskkonda ja kutsekoolides tehtud uuendused. Tema sõnul on kutsekoolidest saanud väga oluline koht ka täiskasvanute täiend- ja ümberõppeks. Täiskasvanud õppijate hulk kutsekoolides on viimastel aastatel kiiresti kasvanud ja nemadki on õpingutega väga rahul.

Uuringu kohaselt ongi õpingutega enam rahul täiskasvanud õppijad ja naised ning need, kes on varem omandanud vähemalt keskhariduse ja kes õpivad viienda taseme kutseõppes. Veidi vähem on rahul kutsekeskharidusõppes osalejad.

Koolirõõmu mõõdeti kolme küsimusega: tunnen ennast oma koolis hästi, koolis on huvitav ja enamasti lähen ma kooli hea meelega. Rahulolevamad õpilased andsid parema hinnangu õpetamise ja õppekorralduse kvaliteedile, neil oli parem õppedistsipliin ning õppija usub, et ta suudab õpingud edukalt lõpetada.

Kutsekoolide rahuloluküsitluses osales 6741 õpilast ja 933 õpetajat 33-st õppeasutusest. Kõik küsitluses osalenud kutsekoolid said individuaalse tagasisideraporti oma kooli õpilaste ja õpetajate rahulolu kohta võrrelduna Eesti keskmise tulemusega. Pikem analüüs tulemustest valmib ministeeriumis tänavu sügisel.

Haridus- ja teadusministeeriumi käivitatud rahuloluküsitluste eesmärk on kooliõppele saada mitmekülgset tagasisidet. Küsitluse korraldas sihtasutus Innove.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles