Noor Viljandi motokrossisõitja võidutses Ukrainas (1)

Madis Luik
Romeo Pikand võitis pühapäeval Ukrainas motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirde regiooni esimene etapi. Foto: Marko Saarm

Pühapäeval sõideti Ukrainas Kovelis motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirde regiooni esimene etapp masinaklassidele 65 ja 85 cc. Avaetapp oli eestlastele edukas, sest Viljandi vee- ja motospordiklubi noormees Romeo Pikand võidutses 65 cc arvestuses ning Romeo Karu sai 85-stel kolmanda koha.

Euroopa meistrivõistlustel on kokku neli regiooni, mille parimad selgitavad suvel lõpuks ka Euroopa meistrid. Eesti sõitjad osalevad traditsi

Romeo Pikand
Romeo Pikand Foto: Elmo Riig / Sakala

ooniliselt kirde regioonis, kus tänavu peetakse kolm etappi, koos Baltikumi ja endise idabloki riikide sõitjatega, vahendas uudist Eesti mootorrattaspordi föderatsiooni koduleht.

65 cc klassis tegi hea võistluse viljandlane Romeo Pikand, kes lõpetas avasõidu leedulase Marius Adomaitise järel teisena, kuid suutis teises sõidus leedulase alistada ja ise esimesena ruudulise lipu alt läbi kihutada. Tänu teise sõidu võidule kuulus Romeo Pikandile ka etapivõit. Eestlasega võrdselt 47 punkti kogunud Adomaitise järel sai kolmanda koha kahe sõidu tulemusena lätlane Janis Martins Reisulis. Valga noormees Mark Peterson oli sõitudes 11. ja 15. ning kokku 14. Avasõidus kukkunud ja katkestanud ning teises sõidus kümnenda koha saanud tallinlane Richard Paat oli 18.

Romeo Karu (KTM) sai parima eestlasena 85cc klassis kolmanda koha.

Kirde regiooni järgmine etapp sõidetakse 17. juunil Lätis Stelpes.