Rootslased imestavad ja küsivad, et mis see falliline asi on? (1)

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Panopea generosa merekarp
Panopea generosa merekarp Foto: Wikipedia.org

Lääne-Rootsi Ljungskile mereandide kaupluses Ljungskiles Havsdelikatesser on väljas kaks fallilise kujuga merekarpi (Panopea generosa), mis meenutavad ka pika kaelaga hiidsisalikke.

Mereandide poe omaniku Susanna Ivermo  sõnul on tegemist kahepoolmelisete molluskitega, millel on pikk šifoon ja mida võib leida Põhja-Ameerika vetest, teatas thelocal.se.

Panopea generosa merekarbid
Panopea generosa merekarbid Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Kauplust külastanud inimeste reaktsioon on kummalisi mereloomi nähes olnud seinast seina.

«Nii mõnigi on küsinud, et miks meil peenised kõigile vaatamiseks välja on pandud. Üks naine sai neid nähes naerukrambid ja tal tuli naerdes õhust puudus, ta ei saanud midagi osta, vaid ta pidi minema enne välja rahunema,» lausus rootslanna.

Ivermo jätkas, et osa ta kauplusse ostma tulnutest on katsunud ebatavalisi mereloomi ja on arvanud, et need tunduvad käe all nagu tegelikud peenised.

Panopea generosa merekarp
Panopea generosa merekarp Foto: wikipedia.org

Poeomaniku selgituse kohaselt võivad need kahepoolsed molluskid kasvada kuni 120-sentimeetriseks ja elada merekeskkonnas kuni 150 aastat. Mitmetes Aasia riikides, kaasa arvatud Hiinas, peetakse neid delikatessiks ja seal makstakse nende eest suurt raha. Hiina rahvameditsiinis kasutatakse neid molluskeid afrodisiaakumina, Jaapanis aga on need populaarsed tänavatoiduna.

«Need fallost meenutavad merekarbid on kõige kummalisem mereand, mis minu poes olnud on,» teatas Ivermo.

Panopea generosa merekarp
Panopea generosa merekarp Foto: Kuvatõmmis/Youtube
Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles