Pärnu alistas jälle võõrsil Valga ja asus seeriat juhtima

Kris Ilves
Pärnu Sadam asus veerandfinaalseeriat Valga vastu 2:1 juhtima.
Pärnu Sadam asus veerandfinaalseeriat Valga vastu 2:1 juhtima. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas Eesti meistriliiga veerandfinaalseeria kolmandas mängus võõral väljakul Valga-Valka/Maks&Mooritsa 64:60 ning asus kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima.

Valga pääses avaveerandajal 19:12 juhtima, kuid Pärnu vastas 5:0 spurdiga ning esimesele pikemale puhkepausile mindi võõrustajate kahepunktilises (19:17) eduseisus. Teist kümneminutilist veerandaega domineerisid mõne erandiga täielikult Pärnu mängijad, kes võtsid riietusruumi kaasa viiepunktilise (36:31) eduseisu.

Valga naasis vaheajalt väljakule paremini ning mängis kolmanda veerandaja keskpaigaks kaotusseisu tagasi ning asus omakorda kohtumist juhtima. Seejärel jätkus mäng üsna närviliselt mõlemalt poolelt ja enne viimast veerandaega oli Valga eduseis 48:45.

Neljas veerandaeg jätkus punkt-punkti heitluses: kaks minutit enne mängu lõppu hoidsid pärnakat kahepunktilist eduseisu, kuid Rain Raadiku vabavise vähendas Valga kaotusseisu 51 sekundit enne lõppu ühepunktiliseks (60:61). Pärnu võidukorvi viskas Karl-Johan Lips, kes tabas kaugviskejoone tagant.

Pärnu parimaks skooritegijaks kerkis 15 punkti visanud Rannar Raap, Saimon Sutt lisas 11 silma. Valga parima korvikütid olid Maris Ziedins ja Toms Leimanis, kes viskasid vastavalt 15 ja 14 punkti.

Kõik kolm seni peetud kohtumist on lõppenud võõral väljakul mänginud meeskonna võiduga. Seeria jätkub eeloleval neljapäeval, 26. aprillil Pärnus.