Johann-Christian Põder homoabieludest: mida tähendab luteri kirikukogu otsus (19)

Johann-Christian Põder
, teoloogiadoktor
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vikerkaarevärvi kikilips. Pilt on illustratiivne
Vikerkaarevärvi kikilips. Pilt on illustratiivne Foto: SCANPIX

Teoloogiadoktor Johann-Christian Põder kirjutab, mis seisab luteri kiriku soovi taga fikseerida traditsiooniline abielu põhiseaduses.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kirikukogu plaanib teisipäeval väljendada seisukohta ettepaneku osas, et Eesti Vabariigi põhiseadusesse märgitakse abielu osapooltena mees ja naine. Kuna see on leidnud kajastust ka meedias, püüan alljärgnevas selgitada, mida luterliku kiriku otsustused eetilistes ja poliitilistes küsimustes tähendavad ja mida mitte.

Luterliku eetika üks põhilähtekohti on usus juurduvad vabadus ja armastus. Võimalikult suurt üksmeelt eeldatakse vaid usu põhiküsimustes, millega «kirik seisab või langeb». Eetilised küsimused on seevastu valdkond, kus on võimalik üsna suur seisukohtade erinevus. Seda näitab juba ka erinevate luterlike kirikute võrdlus, kus kohata võib väga erinevad seisukohti, olgu siis tegemist elu algust ja lõppu puudutavate küsimuste või samasooliste abieluga.

Kommentaarid (19)
Copy
Tagasi üles