Eesti jalgpalliliigas löödi kohtunikku rusikaga näkku (1)

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Eesti jalgpalliliigas lõi mängija kohtunikku rusikaga näkku pärast talle näidatud punast kaarti.
Eesti jalgpalliliigas lõi mängija kohtunikku rusikaga näkku pärast talle näidatud punast kaarti. Foto: CARL RECINE / Action Images via Reuters/Scanpix

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste IV liiga põhja-ida piirkonna pühapäevases kohtumises Pakri SK Alexela – Tallinna FC Soccernet löödi väljakukohtunikku rusikaga näkku.

Esmalt andis juhtunust teada Pakri meeskonna Facebooki-leht, mis kirjutas: «Kahjuks varjutas võitluslikku ja tasavägist mängu intsident mängu lõpus, kus punase kaardi saanud vastaste mängija lõi rusikaga kohtunikku näkku. Paljunäinud Paldiski publik ning mängijad nägid sellist käitumist esmakordselt. Siinkohal soovib klubi ja mängijad kohtunikule kiiret paranemist.»

Postimehe andmetel oli lööjaks 39-aastane keskkaitsja Alvin Kuuskmäe. Soccerneti meeskonna esindaja Päärn Volk kinnitas, et see vastab tõele.

«Miks see täpselt juhtus, teab vaid mängija ise. Tema sõnade järgi oli mõni minut varem teenitud hoiatuskaart ebaõiglane ning kui ta antud olukorras taas kollase kaardi teenis ja sellega ka punase, lõi tal silme ees mustaks ning ei kontrollinud enam ennast. Klubi taunib säärast käitumist täielikult ning sellisel käitumisel ei ole mänguväljakul ega ka mujal absoluutselt mingit õigustust. FC Soccernet vabandab kannatada saanud kohtuniku ees,» ütles Volk ja lisas, et klubi poolt mängijale määratavast karistusest antakse jooksvalt teada.

Eesti Jalgpalli Liidu kodulehekülje andmetel oli mängu peakohtunikuks Kristjan-Eric Lääne. Intsident juhtus mõned minutid enne kohtumise lõppu ning selleks ajaks, kui kohtunik toibus, oli 90 minutit täitunud, mille järel andis ta ka lõpuvile. Seejärel kutsus kohtunik kohale politsei.

Pakri võitis kohtumise 2:1 tänu Anatoli Romanovski kahele tabamusele. Pakri jaoks oli tegu hooaja teise võiduga kolmest mängust. Soccernet on kaotanud kõik kolm matši.

Võib juhtuda, et Soccernetile määratakse juhtunu tõttu jalgpalliliidu poolt tehniline kaotus või mingi muu distsiplinaarkaristus. Postimees on võtnud ühendust Eesti Jalgpalli Liiduga, et küsida juhtunule nendepoolset kommentaari.

Statistika järgi otsustades pole ebakorrektne käitumine FC Soccerneti meeskonna jaoks püsiv probleem, vaid tegu on isoleeritud intsidendiga, sest 2017. aasta hooajal teeniti Eesti neljandas liigas 18-mängulise hooajaga 26 kollast ja 1 punane kaart, mis teeb keskmisteks näitajateks 1,44 kollast ja 0,06 punast kaarti mängu kohta.