Mullune finalist Rapla kõõlub kuristiku veerel

KORVPALL. Eesti meistrivõistlustel eelmisel hooajal poolfinaalis Tartu Ülikooli auti löönud ning finaali jõudnud Rapla meeskond on tänavu ühe kaotuse kaugusel nelja parema seast välja jäämisest, sest Alexela meistriliiga veerandfinaalseeria teises kohtumises saadi eile Tallinna Kalev/TLÜ meeskonna käest võõrsil 70:72 kaotus.

Veerandfinaali avamängu kodus 69:73 kaotanud Rapla Avis Utilitas ei alustanud ka eilset kohtumist hästi, sest esimene poolaeg kaotati 26:40 ja vahepeal oldi suisa 20-punktilises kaotusseisus. Tugeva kolmanda veerandaja toel vinnas Aivar Kuusmaa juhendatav Rapla end aga mängu tagasi. Otsustav veerandaeg kulges juba punkt-punktis, kus eduseisus olid vaheldumisi mõlemad meeskonnad.

Gert Kullamäe juhendatud Kalevi võidukorvi viskas 57 sekundit enne kohtumise lõppu Kayel Locke, kelle kaugvise tõi tabloole numbrid 72:70. Rapla poolelt pääsesid allesjäänud mänguaja jooksul viskele nii Indrek Kajupank kui ka Gert Dorbek, ent kumbki ei tabanud.

Kalevi resultatiivseimatena viskasid Reimo Tamm ja Bamba Fall 20 punkti, Rapla parim oli Dominique Hawkins 23 silmaga. Rapla ridades pole vigastuse tõttu saanud kumbagi veerandfinaalkohtumist kaasa teha põhiturniiril meeskonna resultatiivseimana keskmiselt 17,8 punkti visanud tagamängija Nolan Cressler.

Seeria jätkub kolmapäeval Raplas ning kui põhiturniiri kolmanda kohaga lõpetanud kodumeeskond ei võida, on hooaeg nende jaoks läbi.

Teises veerandfinaalpaaris on seis 1:1, sest avamängus kodus Pärnu Sadamale 85:93 alla jäänud Valga-Valka/Maks&Moorits võttis laupäeval võõrsil 89:85 revanši. Seeria kolmas mäng peetakse täna Valgas.