Eesti kardisõitja võitis Rosbergi ja Massa silme all EM-etapi

Merili Luuk
Paul Aron võitis EM-etapi
Paul Aron võitis EM-etapi Foto: Kuvatõmmis

Eesti kardisõitja Paul Aron võitis Itaalias, Sarno kardirajal sõidetud CIK-FIA Euroopa meistrivõistluste OK Junior klassi avaetapi.

Ricky Flynn Motorsport meeskonna ridades sõitnud Aron edestas 17-ringilises finaalis itaallast Gabriele Mini’t 3,109 ja britist tiimikaaslast Kai Askey’d 3,805 sekundiga.

14-aastane Aron võitis ka reedel toimunud kvalifikatsiooni, oli seejärel parim kõigis kavas olnud eelsõitudes ning võitis ka finaalsõidu.

Teiste seas oli EM-sarja avaetappi jälgimas rahvusvahelise autoliidu FIA kardikomisjoni president Felipe Massa ning F1-sarja maailmameister Nico Rosberg. Võistlusest võtsid osa ka näiteks endiste F1-sõitjate Juan Pablo Montoya ja Jarno Trulli pojad Sebastian Montoya ja Enzo Trulli.

Kokku oli OK Junior klassis nädalavahetusel stardis ligi 80 maailma parimat kardisõitjat vanuses 12-14. CIK-FIA Euroopa meistrivõistlustel on kokku kavas neli etapp, millest järgmine toimub 17.-20. maini Suurbritannias.

Pauli vanem vend, 20-aastane Ralf Aron osaleb tänavu kolmandat hooaega järjest FIA vormel-3 Euroopa meistrivõistluste sarjas.