Ebakompetentsed vabatahtlikud segasid Farahi maratoni

Siim Kaasik
Mohamed Farah
Mohamed Farah Foto: PAUL CHILDS / REUTERS

Neljakordne olümpiavõitja Mohamed Farah teenis Londoni maratonilt kolmanda koha. Võistluse võitis keenialane Eliud Kipchoge, kellele see oli kolmandaks Londoni maratoni võiduks.

Maratoni võitja Kipchoge jooksis pikalt maailmarekordigraafikus, ent viimastel kilomeetritel ta väsis ning sai kirja aja 2:04.27. Dennis Kimetto kaotas talle teisena 90 sekundiga, uue Briti rekordi püstitanud Farah aga kahe minuti ja viie sekundiga.

Farah on nüüd Londoni maratonil võistelnud kaks korda, tema debüüt oli 2014. aastal, mil ta lõpetas kaheksandana.

Pärast maratoni kritiseeris Farah raja peal olnud toitlustuspunkte. Nimelt olevat toitlustuspunktides töötanud vabatahtlikud olnud ametis rohkem Farahi pildistamisega kui talle joogipudeli ulatamisega.

«Ütlesin kohtunikele, et vabatahtlikud võiksid rohkem abistavamad olla. Aga üldiselt nautisin tänast võistlust. See on staadionijooksust nii erinev – teistsugune valu, teistsugune treening. Aga ma tõesti nautisin seda,» ütles Farah.