Barcelona legend andis lahkumise osas järjekordse vihje

Merili Luuk
Andres Iniestale ulatas karika Hispaania kuningas
Andres Iniestale ulatas karika Hispaania kuningas Foto: LLUIS GENE / AFP

FC Barcelona kapten Andres Iniesta vihjas pärast eilset Hispaania karikafinaali võitu, et mängis Kataloonia klubi eest oma viimase Finaali. Barcelona alistas Copa del Rey finaalis Sevilla 5:0.

52. minutil värava löönud Iniesta lahkus väljakult 88. minutil ning tegi seda pisarates. 33-aastast poolkaitsjat on viimase aasta jooksul seostatud Hiina klubidega ning ta kinnitas, et avalikustab oma otsuse veel lähiajal.

«Võimalik, et see oli minu viimane finaal Barcelona särgis. Paari päeva jooksul avalikustan oma otsuse. Täna on väga emotsionaalne ja eriline päev,» sõnas ta.

Andres Iniesta tähistab võitu poja Paologa

Juan Medina / Reuters

Barcelona kaitsja Jordi Alba sõnul tuleb Iniesta otsust austada. «Temaga riietusjuumi jagamine on olnud – ja on siiani – väga suur au. Tema otsust, ükskõik milline see ka poleks, tuleb austada, sest ta väärib seda. Kui Iniesta lahkub, nutame me kõik. Jääme teda igatsema.»

Iniesta võitis Hispaania karika kuuendat korda, La Liga tiitleid on hispaanlasel kaheksa. Karjääri jooksul on ta võitnud Meistrite liiga trofee koguni neljal korral, ühtlasi tulnud Hispaania koondisega nii maailmameistriks kui kahekordseks Euroopa meistriks.