Avaseti kindlalt kaotanud Zopp võttis Budapestis vägeva võidu

Kris Ilves
Jürgen Zopp.
Jürgen Zopp. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti esinumber Jürgen Zopp (ATP 137.) alistas Ungaris Budapestis peetaval kõrgetasemelisel tenniseturniiri esimeses eelringis USA esindaja Tim Smyczeki (ATP 123.) 1:6, 6:4, 6:4.

30-aastase Zoppi mäng esimeses setis ei sujunud kuidagi: eestlane suutis avageimis oma servi hoida, kuid kaotas järgmised kuus geimi, sealhulgas murdis Smyczek Zoppi pallingu kolmel korral. Teine ja kolmas sett olid oluliselt tasavägisemad.

Teises setis murdis Zopp oma eakaaslase servigeimi 1:1 ja 4:2 seisul. Seejärel murdis Smyczek ühe pallingu vastu, kuid enamaks USA tennisist võimeline polnud. Kolmandas setis tegi Zopp otsustava murrangu seisul 3:3 ja sellest piisas, et tund ja 40 minutit kestnud kohtumine võita.

Kui Smyczek suutis võrdsete lahingus topeltvigu vältida, siis Zopp patustas kolmel korral. Eestlase arvele kogunes neli serviässa, ameeriklane sai kirja vaid ühe. Ülejäänud statistilised näitajad olid üsna võrdsed.

Eelringi teises ringis läheb Zopp homme vastamisi maailma edetabelis 100. kohal paikneva 25-aastase itaallase Marco Cecchinatoga. Selle paari võitja jõuab enam kui 500 000 euro suuruse auhinnafondiga turniiril põhitabelisse.