Varbla lapsed treenivad uunikumidega, aga uusi asju on ka

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
”Selle uunikumi saime Jõulumäe spordikeskusest,” näitas Varbla rahvamaja juhataja Anneli Lobjakas jõusaalis agaralt kasutatavat mitmeotstarbelist treeninguseadet.
”Selle uunikumi saime Jõulumäe spordikeskusest,” näitas Varbla rahvamaja juhataja Anneli Lobjakas jõusaalis agaralt kasutatavat mitmeotstarbelist treeninguseadet. Foto: Urmas Luik

Varbla rahvamaja jõusaalis veedavad õhtuid külalapsed, kelle kasutuses on Jõulumäe spordikeskusest kümmekond aastat tagasi saadud kombineeritud seadme kõrval järjest uuemaid treeninguvahendeid, mis on saadud projektirahaga.

“Sellist agregaati nagu me Jõulumäelt saime, pole enam kusagil, nemad said uue sisustuse ega tahtnud seda hoida. See on uunikum, mis läheb veel hinda, siin saab tõsta, rippuda, venitada,” seletas rahvamaja juhataja Anneli Lobjakas ja ütles, et pärast koolitunde on maja lapsi täis.

Siin saab mängida palli, koroonat, piljardit ja lauatennist. Jõusaali seadmeid ostetakse juurde nagu võimalik ja kasutajate soove arvestades. Varustus on täienenud näiteks spinninguratta, seljalihaste tugevdamise pingi, raskuskoti, stepilaua võrra. Rahalist tuge soovide täitumisel annab Lääne-Eesti koostöögrupis (endine Varbla, Koonga, Audru ja Tõstamaa vald) Eesti noorsootöö keskuse elluviidav ja Euroopa sotsiaalfondi kaasrahastatud programm “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine”.

Selle pika nimega progammi võimalusi kasutades on Varbla rahvamajas toimunud meistrite õpitoad, kus vanema põlvkonna kuldsete kätega meistrid järeltulijatele oma teadmisi edasi andsid. Varbla, Lõpe ja Koonga koolis käib koos kokandusring, noored on vajalikke oskusi omandanud esmaabi õpitoas, õppinud drooni kasutama, pildistama. Ees ootab kolmepäevane katsumus Tõstamaa mõisas: omavahelist suhtlemist arendav nutivaba suvekool.

“See on tore, et lapsed on majas ja tegevuses, aga me käime eelnimetatud programmi toetusel naabritelgi külas, viimati Pärnu linna Tõstamaa osavallas Anu Pagaris, kus jutuks tuli väikeettevõtjaks olemine ja pagaritöö,” rääkis Lobjakas. “Ja nii me siin maal elame: nopime õigel ajal projekte üles.”

Kõnealuse noorte teadmisi ja tegevusvõimalusi avardava progammi projekti aitas Varblas kirjutada praegune Lääneranna valla arenguosakonna planeeringu spetsialist Anna Palusalu, kes enne omavalitsuste ühendamist töötas Varbla vallamajas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles