KOHALIK VAADE. Kas Castrote ajastu lõpp tähendab uut Kuubat? (1)

Javier Brandoli
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Miguel Mario Díaz-Canel (paremal) ei saa ka presidenditoolil Raúl Castrost (vasakul) üle ega ümber.
Miguel Mario Díaz-Canel (paremal) ei saa ka presidenditoolil Raúl Castrost (vasakul) üle ega ümber. Foto: ISMAEL FRANCISCO / AFP / SCANPIX

Castrote ajastu – pärimusliin, mis kannab peaaegu monarhiaga võrreldavat pärandit ja hoiab tähtsat kohta ajaloos – on lõppenud. Nimi Castro seostub esmajoones külma sõja ja revolutsiooniga. Kas aga poolmüütiliselt Fidel Castro vennalt Raúl Castrolt presidendikoha üle võtnud Miguel Mario Díaz-Caneli võimule tulekuga ka midagi muutub?

Vastus on keeruline, kuna viimastel aastatel on toimunud mitu sündmust, mis võivad Kuuba režiimi avanemist mõjutada. Samuti on saar võtmetähtsusega malend Ameerika Ühendriikide poliitilisel mängulaual.

Esimese asjana vandus Kuuba uus riigipea lojaalsust oma eelkäijate pärandile. «Oleme ustavad revolutsiooni ajaloolise juhi Fidel Castro pärandile ning praeguse revolutsioonilise protsessi juhi Raúl Castro vapruse ja õpetuste seatud eeskujule,» lausus Díaz-Canel rahvuskogu ees presidendivannet andes.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles