Tulevik langes pealinnas karikasarjast

Sakala
Juba laupäeval kell 13 kohtuvad viljandlased aga koduväljakul Premium-liiga hooaja teise ringi avavoorus tiitlikaitsja Tallinna FC Flora esinduskoosseisuga. Foto: Marko Saarm / Sakala

Kolmapäeval pealinnas peetud Eesti jalgpallikarikavõistluste veerandfinaal kujunes Viljandi Tuleviku meeskonnale selle turniiri viimaseks, sest valitseva meistri Tallinna FC Flora duubelrivistus, esiliigas osalev U21-meeskond alistas ta tulemusega 7:3.

Viljandi klubi kodulehel avaldatud mänguülevaates on kirjas, et luuravalt alanud kohtumine sai šokkalguse, kui 12. minutil viis Kristjan Kask Flora noored kauglöögist 1:0 ette. Esiotsa näis, et Tuleviku meestel on vastukaart varrukas, sest vaid kaks minutit hiljem pani Roger Teor vastaste kasti kauni tsenderduse ning end vastase küljest lihtsalt lahti raputanud Rainer Peips viis mängu külmavereliselt viigiseisule.

Järgnevate minutite jooksul tundus, et Viljandi mehed saavad kontrolli mängu üle enda kätte, paraku jäi see üksnes aimduseks. Poolajapausiks leidis Tulevik end 1:3 kaotusseisust, sest 29. ja 44. minutil olid Jako Kariste ja Mattias Männilaan viinud florakad uuesti eduseisu. Kogu esimese poolaja oli Tulevikul suurepäraseid võimalusi nii viigistada kui juhtima minna, kuid kõik loodud väravamomendid rikuti kas möödalöögiga või mängiti üle, nii et Flora kaitsjad jõudsid need nullida.

Teine poolaeg jätkus samadel nootidel. Kui Männilaan juba 53. minutil oma teise värava lõi, oli Viljandi põlvili surutud. Üritati raevukalt ning hetkeks tundus, et aetakse end siiski püsti. 58. minutil vähendas Tauno Mõttus kaotusseisu 2:4-le ja kuus minutit hiljem tegi Sander Post meisterliku karistuslöögiga skoorivahe taas minimaalseks. Seejärel aga raisati järgneva 20 minuti jooksul jälle lugematul hulgal raske tööga loodud suurepäraseid väravavõimalusi ning samal ajal oldi väljaku teises otsas noorte florakate kiirusega püstihädas.

Flora duubelmeeskonna jokkeriks osutus kõigest 15-aastane Aleksandr Šapovalov. Poolajal mängu sekkunud, lõi ta vaid kaheksa minutiga kübaratriki ning Viljandi mängulaev vajus leegitsedes põhja. Teekond karikale katkes ootamatul ja valusal moel.

Valus kaotus lõpetas Tuleviku klubi esinduse tee 2018. aasta karikasarjas. Juba laupäeval kell 13 kohtuvad viljandlased aga koduväljakul Premium-liiga hooaja teise ringi avavoorus tiitlikaitsja Tallinna FC Flora esinduskoosseisuga. Samade võistkondade 3. märtsil teoks saanud avaringi kohtumine andis 1:0 võidu pealinna meeskonnale.