Ivanov andis tugevale jaapanlasele lahingu, kuid sai valusa kaotuse

Vladimir Ivanov.
Vladimir Ivanov. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Vladimir Ivanov (ATP 653.) osales Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril, kus teises ringis oli vastamisi esimese paigutusega 27-aastase jaapanlase Hiroki Moriyaga (ATP 309.).

Eestlane andis mõned aastad tagasi koguni 143. kohal paiknenud jaapanlasele korraliku lahingu, kuid pidi siiski tasavägises mängus 6:7 (4), 4:6 kaotusega leppima, vahendab Tennis.ee.

Avasetis kaotas Ivanov kohe oma servigeimi ja jäi tagaajaja rolli. Neljandas geimis võitles Ivanov välja viis murdepalli, kuid ei õnnestunud vastast murda. See õnnestus aga kuuendas geimis. Seisul 6:5 Moriya servil oli eestlasel ka settpall, aga see jäi kasutamata ja sett lõppes kiire lõppmänguga, mille võitis jaapanlane 7:4.

Teises setis hoidsid seisuni 4:4 mõlemad mängijad oma servigeimid kindlalt. Üheksandas geimis oli Ivanovil võimalus vastane murda, kuid see jäi realiseerimata. Paraku murdis aga Moriya eestlase pallingu ja võitis 6:4.

Tund ja 44 minutit kestnud mängus lõid mõlemad üheksa serviässa, Ivanov tegi ühe ja Moriya kaks topeltviga. Murdepallidest realiseeris eestlane kümnest ühe ja jaapanlane kaheksast kaks.

Esimeses ringis alistas Ivanov 20-aastase usbeki Saida’lo Saidkarimovi (ATP 1095.) 6:1, 3:6, 6:4.

Järgmisel nädalal osaleb Ivanov Usbekistanis Karshi Futures turniiril.