Politsei võtab kõrgendatud tähelepanu alla Harjumaa ja Tallinna raudteeületuskohad

Karel Reisenbuk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reisirongi õnnetus Kulnas.
Reisirongi õnnetus Kulnas. Foto: Martin Ilustrumm

Sel aastal on toimunud raudteeülekäikudel ja -ülesõitudel mitu rasket õnnetust. Seetõttu korraldavad Põhja prefektuur ning AS Eesti Raudtee täna ühistegevuse, mille käigus tehakse järelevalvet Harjumaa ja Tallinna raudteeületuskohtades.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on tänase tegevuse ajendiks inimesed ise. «On liiklejaid, kes pole päris täpselt aru saanud või ei hooli sellest, mida tähendab alla langenud tõkkepuu ja punased tuled fooris. On ka neid, kes märgistamata ülesõitu ületades ei vaata, kas rong tuleb või mitte. Iga liikleja kohustus on veenduda, et rööbastee ületamine, olgu jala, rattaga või sõidukis, oleks ohutu,» ütles Rein.

Üks raskematest sel aastal toimunud rongiõnnetustest juhtus 20. veebruaril Keila lähedal Kulnas, kus alkoholi tarvitanud veoautojuht ei andnud rongile teed ning põrkas sellega kokku. Õnnetuse tagajärjel sai üheksa inimest vigastada ning rong tuli rööbastele tagasi tõsta.

«Ennast ja teisi seavad ühtmoodi ohtu nii tõkkepuid maha sõitvad ja fooritulesid eiravad sõidukijuhid kui ka kergliiklejad, kes on näiteks võlutud nutiseadme ekraanist või kurdistatud kõrvaklappidest. Jälgime, et ka nemad ületaksid raudteed turvaliselt ega toimuks ühtegi viimase hetke raudteeületust,» rääkis Rein.

Koos Eesti Raudtee töötajatega võetakse luubi alla ka piirkonnad, kus jalakäijad raudteed ületavad selleks mitte ettenähtud kohas. «Trahv on täna jalakäija ja ratturi viimane mure, kuid kui meie sõnum ohutusest teisiti peas kanda ei kinnita, siis saame ka neid määrata. Eesmärk on ikkagi raudteeületuse põhitõdede meelde tuletamine,» lausus politseinik.

«Meil on äärmiselt hea meel, et saame koostöös politseiga tuua fookusesse raudtee ületamisega seotud valukohad meie ühiskonnas. Kahjuks on viimasel ajal olnud palju õnnetusjuhtumeid, kus nii raudtee ülesõitudel kui ka ülekäikudel on inimesed vigastada saanud. Soovime inimestele südamele panna, et teadlik ning õiguspärane käitumine raudtee ületamisel võib päästa sinu ning ka kaasliiklejate elu,» kommenteeris AS Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar.

Soovitused jalakäijatele ja jalgratturitele:

  • Ületada raudteed selleks ettenähtud kohas.
  • Ole raudtee ületamisel tähelepanelik, tõsta pilk nutiseadmelt ja eemalda kõrvast klapid.
  • Kui kuuled või näed rongi lähenemas, siis anna sellele teed.
  • Lisaks tõkkepuu ja foori jälgimisele, veendu ka ise, et rongi ei tule.

Soovitused sõidukijuhtidele:

  • Suhtu austusega tõkkepuusse ja foori ning ära eira märguandeid.
  • Punase fooritule ajal ei tohi raudteed ületada. Ka siis mitte, kui konkreetsel ülesõidul ei ole tõkkepuud.
  • Tõkkepuuta ja foorita ülesõidul vaata mõlemale poole ja veendu, et rongi ei ole tulemas.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles