Vikingit lahutab Eesti meistritiitlist vaid üks võit

Tallinna HC Viking - Tartu Kalev-Välk.
Tallinna HC Viking - Tartu Kalev-Välk. Foto: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Eesti jäähokimeistrivõistluste finaalseeria teises mängus alistas Tallinna HC Viking Tartu Lõunakeskuses Tartu Kalev-Välgu 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) ning juhib nüüd seeriat 2:0.

HC Viking võitis avakolmandiku Aleksandr Kuznetsovi väravast 1:0, teisel kolmandikul viisid Kuznetsov ja Konstantin Grištšenko pealinna klubi juba kolme väravaga juhtima. Sergei Ivanov tegi eeltöö kahele Kuznetsovi väravale.

Viimasel kolmandikul viskas Vassili Titarenko Kalev-Välgu poolelt kaks väravat tagasi, ent viigini ei jõutud.

Mängu jooksul tõrjus HC Vikingi väravavaht Anatoli Sizov 35 ning Tartu Kalev-Välgu puurilikk Anton Bek 16 vastaste pealeviset.

Finaalseeria kolmas mäng peetakse kolmapäeval, 21. märtsil kell 19.40 Tondiraba jäähallis. HC Vikingil avaneb ühtlasi võimalus meistritiitli kindlustamiseks, Tartu Kalev-Välgu paremuse korral jätkub finaalseeria järgmisel laupäeval, 24. märtsil Tartu Lõunakeskuses.