Naomi Osaka.
Naomi Osaka. Foto: MATTHEW STOCKMAN/AFP

Californias toimunud Indian Wellsi tenniseturniiri naisüksikmängus krooniti tšempioniks 20-aastane Naomi Osaka (WTA 44.), kes alistas finaalis 6:3, 6:2 oma eakaaslase Darja Kasatkina (WTA 19.).

Nelja parema hulgas maailma esinumbri, rumeenlanna Simona Halepi konkurentsist lülitanud jaapanlanna ei andnud finaalis Venemaa esindajale võimalustki. Kasatkina alustas matši murdega, kuid Osaka vastas järgmises geimis samaga ning pani setivõidule aluse 4:3 eduseisus olles, kui murdis teistkordselt venelanna pallingu.

Teine sett algas Osaka servimurdega, seisul 3:1 tegi jaapanlanna seda sama ning sellega olid Kasatkina šansid sisuliselt kadunud. Osaka realiseeris tund ja 12 minutit kestnud mängus esimese matšpalli ning teenis karjääri esimese võidu WTA-turniiril.

Noor jaapanlanna pidas pärast kohtumist lõpukõne, kus tänas kõiki oma toetajaid, kuid nagu allolevalt videolt paistab, ei tulnud Osakal see kõige paremini välja. «Ilmselt on see kõigi aegade halvim kõne,» tegi värske Indian Wellsi võitja enda kulul nalja.