Tehtud! Rakvere Võrkpalliklubi šokeeris lõvikoopas Tartut

Margus Martin
, reporter
Rakvere Võrkpalliklubi tagas pääsu Balti liiga finaalturniirile.
Rakvere Võrkpalliklubi tagas pääsu Balti liiga finaalturniirile. Foto: Meelis Meilbaum

Credit24 meistriliiga veerandfinaali kolmandas mängus lõi Rakvere Võrkpalliklubi täna õhtul Bigbank Tartu meeskonda kuivalt 3:0, võitis kahe võiduni mängitud seeria 2:1 ja tagas sellega koha järgmise nädala lõpus Kuressaares peetaval finaalturniiril.

Rakverlased olid kolmes geimis vastastest paremad 25:21, 25:20 ja 25:18. Üleplatsimeheks kerkis võitjatele 20 punkti toonud Elia Lulla, Siim Ennemuist lisas kaheksa ja Andris Õunpuu seitse punkti.

Balti liiga finaalturniiri poolfinaalis kohtub Rakvere VK 23. märtsil kell 16 Kuressaare spordihoones Saaremaa VK-ga. Teises poolfinaalis mängivad Pärnu VK ja Jekabpilsi Luši.

Samal ajal esindusvõistkonnaga tegi nädalalõpul mehetegusid ka Rakvere VK teine meeskond.

Eesti esiliiga meistrivõistluste põhiturniiril viienda koha saanud rakverlased pidasid kaks veerandfinaalmatši neist põhihooajal koha võrra kõrgemal positsioonil lõpetanud meeskonnaga Liider / Rae vald.

Esimene mäng Kadrinas lõppes laupäeval Rakvere VK II 3:0 (11, 23, 21) paremusega, teises löödi vastast Jüri spordihoones 3:2.

Lisaks Rakvere VK II-le lunastasid pääsu esiliiga poolfinaali veel põhiturniiri võitja Tallinna Ülikool, teine Lotus Timber / Neemeco SK ja kuues Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Rakverlased mängivad poolfinaalis Neemecoga.