Chelsea vajas karikavõistlustel poolfinaali jõudmiseks lisaaega

Kris Ilves
Londoni Chelsea sangar Pedro võiduväravat tähistamas.
Londoni Chelsea sangar Pedro võiduväravat tähistamas. Foto: Nigel French/EMPICS Sport

Jalgpalli Inglismaa karikavõistlustel selgusid kõik poolfinalistid. Täna toimunud mängudes lunastasid koha nelja parema hulgas Southampton ja Londoni Chelsea.

Eriti dramaatiliselt jõudis poolfinaali Chelsea, kes vajas Leicester City alistamiseks lisaaega. Koduväljakul mänginud Leicester jäi kaotusseisu avapoolaja lõpus, kui Alvaro Morata mängis üle Kasper Schmeicheli. Jamie Vardy tabamus 76. minutil seadis tabloole viiginumbrid ning 1:1 seisuga normaalaeg ka lõppes.

Lisaajal kerkis Chelsea sangariks vahetusest sekkunud Pedro Rodriguez, kelle 105. minuti värav Londoni meeskonna nelja parema hulka aitas. Leicesteril avanes lisaajal mitu head võimalust viigistamiseks, kuid pall enam teistkordselt Willy Caballero selja taha ei jõudnud.

Southampton alistas võõral väljakul Pierre-Emile Hojbjergi 62. minuti ja Cedric Soaresi esimese üleminuti väravatest tugevuselt kolmandas liigas mängiva Wigan Athleticu skooriga 2:0.

Eile kindlustasid koha poolfinaalis Tottenham Hotspur ja Manchester United, kes lülitasid konkurentsist vastavalt Swansea City ja Brightoni.