Alusalu lõpetas MK-sarja esikümnes

Viljar Voog
Saskia Alusalu olümpiafinaalis
Saskia Alusalu olümpiafinaalis Foto: Tairo Lutter

Kiiruisutamise MK-sari lõppes suure finaalvõistlusega Minskis. Oma trumpalal ehk ühisstardiga sõidus tuli starti ka Saskia Alusalu, kes pidi 12 naise konkurentsis leppima 10. kohaga.

Taktikamänguna kulgenud võistluses üritas Pyeongchangi olümpiamängude neljas naine, Alusalu, rünnata teises sprindifinišis, kus sai kolmanda kohta. Rohkemaks eestlanna võimeline polnud ning ka grupifinišis ei saanud aeglasema käiguga eestlanna sprinteritele vastu. See tähendab, et tulemuse määras üks teenitud sprindipunkt, mis andis 10. koha. Etapivõit kuulus jaapanlannale Ayano Satole, kes edestas 0,5 sekundiga Ivanie Blondini. Kolmas oli ka ühe vahefiniši võitnud Francesca Lollobrigida (+0,65).

MK-sarja nelja ühisstardi kokkuvõttes teenis Alusalu 104 punkti, millest piisas kokku kaheksandaks kohaks. Parima skoori, 60 silma, teenis ta Calgary etapi neljanda koha eest, millega tagas ka olümpiakoha.

MK-sarja üldvõit kuulus 324 punkti kogunud Lollobrigidale. Järgnesid Sato (290) ja Blondin (257).