Viljar Voog
Ken Kallaste Eesti koondise särgis.
Ken Kallaste Eesti koondise särgis. Foto: Sander Ilvest

Poola jalgpalli kõrgliiga 28. voorus tegid 2:2 viigi Kielce Korona ja Zabrze Gorniki klubid. Nime sai statistikasse kirja ka Ken Kallaste, kelle omavärav aitas külalismeeskonna välja 0:2 kaotusseisust.

Kielce klubi läks tasavägist ja põnevat matši juba teisel minutil penaltist juhtima ning kahekordistas teisel poolajal eduseisu, kuid seejärel teenis teise kollase kaardi poolkaitsja Jakub Zubrowski ning kümnekesi mängides jäi kodumeeskond surve alla. Vaevalt kolm minutit pärast vähemusse jäämist lükkas Kallaste peaga väravasse vasakult äärelt tulnud tsenderduse ning viigiseisu seadsid Zabrze mehed jalule viis minutit hiljem. 2:2 matš ka lõppes.

Tulemus oli mõlemale meeskonnale pigem pettumuseks, sest kuigi liigatabelis ollakse ülemises pooles, on hetkevorm kasin. Zabrze on nüüd viimasest neljast mänginud teeninud neli punkti, Kielce vaid kolm.

Mängu tipphetked väärivad vaatamist täispikkuses, kuid Kallaste omavärav on videos alates 3.25.

Konstantin Vassiljevi koduklubi Glliwice Piast pidas oma selle vooru kohtumise juba reedel, kui viigistas 0:0 Lubini Zaglebiega. Vassiljev pääses väljakule 81. minutil.