Taavet vs. Koljat: Vaprus kaotas tiitlikaitsjale viie väravaga

Pärnu JK Vaprus vs Tartu Tammeka.
Pärnu JK Vaprus vs Tartu Tammeka. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskonda ootas täna Premiumi liigas raske katsumus, kui külla sõideti valitsevale meistrile Tallinna Florale. Matš lõppes kohalike 5:0 võiduga.

"Järjekordne Taaveti ja Koljati võistlus," arvas Vapruse peatreener Indrek Zelinski enne mängu. "Võitluslikkus, kompaktsus ja efektiivsus!”

Kompaktselt suudeti kaitses seista 25. minutit, kuniks pealinna klubi mängija Martin Miller avas nurgalöögi järgsest olukorrast skoori. 43. minutil duubeldasid florakad seisu, kui tsenderduse järel suunas palli Vapruse võrku Zakaria Beglarishvili. Poolajapausile läksid tiitlikaitsjad 2:0 eduseisus.

Pärnu poolelt pidid vigastuse tõttu vaid ühe poolajaga piirduma nii Rocco Mõtt kui Ronaldo Tiismaa.

Teise poolaja alguses jäid meie poisid kolmeväravalisse kaotusseisu, kui peaga koksas värava Madis Vihmann. 85. minutil tegi skooriks 4:0 Henri Järvelaid. Matši lisaminutitel teenisid florakad penalti, mille realiseeris Frank Liivak. 5:0.

Vaprusele oli see eelmises voorus Paide vastu teenitud viigipunkti kõrvale kolmas kaotus. Ühe punktiga paiknetakse liigatabeli lõpus.