Järelvaadatav: Messi jõudis veerandsaja väravani ja Barcelona lähenes tiitlile

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

FC Barcelona astus järjekordse sammu Hispaania jalgpallimeistri tiitli suunas, kui alistas koduväljakul 2:0 Bilbao Athleticu.

Barcelona asus kohtumist juhtima juba kaheksandal minutil, kui täpne oli Paco Alcacer. Lionel Messi viis 30. minutil Barcelona juba 2:0 ette. See oli argentiinlasele tänavuses La Ligas juba 25. tabamus, millega ta edestas täpsusküttide edetabelis nelja väravaga klubikaaslast Luis Suarezt.

Teiseks poolajaks oli suurem pinge kadunud ning toimunu saab kokku võtta tõdemusega: Barcelona enam ei tahtnud, Bilbao ei suutnud.

Enne vooru viimaseid mänge on Barcelonal 75 punkti (29 mängust), Madridi Atleticol 64 (28), Valencial 59 (29) ja Madridi Realil 57 (28).

Enne mängu:

Hispaania tänavune meistritiitel näib väevõimuga minevat Katalooniasse. Kui pidada on jäänud veel kümne vooru jagu kohtumisi, edestab Barcelona meeskond lähimat jälitajat, Madridi Atleticot, kaheksa punktiga. Lisaks ollakse teel märgilise saavutuseni – 28 mängust on võetud 22 võitu ja tehtud 6 viiki ehk kaotusekibedust pole Barcelona liigas tänavu veel tundnud.

Seda seeriat üritab lõpetada Baskimaa au ja uhkus Bilbao Athletic. Külaliste jaoks pole mängus midagi peale au ja uhkuse, sest liigas asutakse hetkel 12. kohal, üpris turvalises kauguses väljalangemistsoonist, aga samas ka pigem püüdmatult maas eurosarakohtadest. Ajalugu Bilbao meeskonna kasuks ei räägi, sest viimati suudeti liigamatšis Barcelona alistada 2013. aastal.