Viljandi HC tähistas vabariigi juubelit võiduga Balti liigas

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval peeti siinmail kaks kohtumist Balti liiga põhiturniiril. Viljandi HC alistas kodusaalis Dobele Tenaxi 29:24 (14:10) ning HC Tallinn jäi Kehras alla tugevale Ukraina klubile Zaporožje ZTR 26:33 (11:17).

Viljandi sai avaringis Läti klubi käest hävitava 18:36 kaotuse, aga alustas pidupäeval kindla sooviga kätte maksta. Algus oli hea ja võõrustajad läksid 5:2, 8:4 ja 11:6 ette. Poolaeg kuulus Viljandile 14:10.

«Tõestamise kohta oli küll ja veel ning saime mängu kenasti jooksma. Eriti head olime kaitses, rünnakul võinuks paremini realiseerida,» kommenteeris peatreener Marko Koks avapoolaega käsipalliliidu pressiteate vahendusel.

Teisel pooltunnil hakkas kodumeeskonnal mäng käest libisema. Tenaxil lasti esimese tosina minutiga visata üheksa väravat ja lätlased said pärast 1:0 eduseisu kohtumises teist korda ette, 19:18. Koks kasutas minutilist mõttepausi hästi ja mulgid võtsid mängu jälle enda kontrolli alla.

Vahespurdiga 8:1 oli mäng tehtud ja lõppseis vormistati numbritega 29:24. Nii lõpetas Viljandi Balti liiga hooaja kuue punktiga ning erinevalt mullusest veerandfinaali ei pääsenud. Andrei Hapal viskas võitjate kasuks kümme väravat, Kristo Voika lisas seitse, Kristo Järve neli ja Simon Drõgin kolm. Vastastest oli täpseim Oskars Arajs seitsme tabamusega.