Roma peatreener halvast kaotusest: kogenud mängijad tegid palju koolipoisi vigu

Hindrek Pärg
Pilt iseloomustab kohtumist - Roma (valges) langes, Donetski Šahtar oli tugevam, püsis püsti ja võitis. Foto: SERGEI SUPINSKY/AFP

Jalgpalli Meistrite liiga kaheksandikfinaalis läks Roma võõral väljakul Donetski Šahtari vastu avapoolajal küll juhtima, ent lõpuks kaotati 1:2. Itaallased polnud loomulikult tulemusega rahul.

«Tundub, et nägime kahte erinevat Romat,» sõnas külaliste peatreener Eusebio Di Francesco. «Esimesel poolajal mängisime ründavalt, jahtisime väravaid, aga teisel poolajal ainult kaitsesime. Ma ei tea, miks niimoodi läks ja see teeb haiget. Kurb on ka see, et lasime värava lüüa pärast keskväljal palli valdamist.

Väga kogenud mängijad tegid palju koolipoisi vigu. Minu tiim ei oska initsiatiivi hoida. Pärast viigiväravat kaotasime keskendumise. Üritame korduskohtumises kõik teha, et paarist edasi pääseda, aga see saab olema väga raske.»

Šahtari keskväljamees Taras Stepanenko sõnul juhtus kõik täpselt nii nagu pidi. «Alguses olime pisut häiritud, aga jätkasime võimaluste tekitamist. Roma löödud värav lõi meid natukene rivist välja, aga pärast mõnusa hoo sisse ja õnneks skoorisime ise.»