Blogi: jubedast avasetist kosunud Kontaveit sai Dubais raske võidu (2)

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Eero Vabamägi

Eesti esireket Anett Kontaveit alustas Dubai tenniseturniiri väärt võiduga, alistades 1:6, 6.2, 6:4 austraallanna Samantha Stosuri (WTA 45.). Avasett oli seejuures Kontaveidi poolt vaadates ülimalt halb, eestlanna kaotas selle vaid 23 minutiga, kuid pööras siis mängu täielikult ümber ja oli järgmises setis Stosurist kindlalt üle. Ka otsustavas setis murdis eestlanna kohe Stosuri servi ja läks 5:2 ette, kuid Stosur suutis siis servimurde tagasi võidelda ja teha seisuks 5:4. Seejärel murdis Kontaveit aga taas Stosuri servi, tunni ja 47 minutit kestnud kohtumise lõpetas austraallanna topeltviga. Teises ringis kohtub eestlanna turniirile vabapääsme saanud jaapanlanna Naomi Osakaga, kes alistas avaringis 6:2, 6:2 Kristina Mladenovici. Kohtumine peetakse kolmapäeval Eesti aja järgi kell 12.

Mängu eel:

Kvitova loobumise põhjust leida on lihtne: alles üleeile alistas ta Doha turniiri finaalis hispaanlanna Garbine Muguruza kolmes setis 3:6, 6:3, 6:4. Kuu alguses triumfeeris maailma esikümnesse naasnud Kvitova aga Peterburis.