Maratonisõidul tegi kaasa sadakond viljandimaalast

45. Tartu maratoni 63-kilomeetrisele põhidistantsile startis 2790 suusatajat, nende seas 96 Viljandimaa harrastajat. Foto: Kristjan Teedema

Pühapäeval asetleidnud 45. Tartu suusamaratoni 63-kilomeetrise sõidu võitis prantslane Antoine Auger, naistest oli kiireim rootslanna Maria Gräfnings. Parima eestlasena tuli Martti Himma viiendaks ja parima eestlannana Sakala suusaklubi esindav Anette Kasemets naiste arvestuses kuuendaks. Parima viljandimaalasena lõpetas Viljandi suusaklubi liige Martin Nassar 34. kohaga.

Praegu töö kõrvalt harrastajana suusatamisega tegelevale Nassarile oli see Tartu maratonil seni parim koht, ent nagu paljud konkurendid on temagi suutnud varem seda distantsi kiiremini läbida. Aastate eest lõpetas ta küll koha võrra tagapool, 35-ndana, ent sõit oli toona kiirem.