Tallinnas võitnud Tulevik proovib kolme uut mängijat

Madis Luik
Tuleviku esindusmeeskond peab oma hooaja esimese liigamängu 27. veebruaril Paide kunstmuruväljakul kohaliku linnameeskonnaga. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi Tuleviku esindusmeeskond lõpetas hooajaks ettevalmistava Taliturniiri võidukalt, kui alistas laupäeval Tallinnas 1:0 valitseva meistri FC Flora duubelrivistuse.

Tulevik kasutas mängus koguni kolme uut meest, sest alles neljapäeval ja reedel olid treeningutega liitunud Bermuda koondislasest poolkaitsja Willie Clemons, Jaapani ründaja Yosuke Saito ja Tallinna Kalevi keskpoolik Tauno Mõttus.

Esimene poolaeg oli otsiv ja Tuleviku poolt pisut krobeline, sest Flora noored üritasid oma tehnilist pagasit väljakul kehtestada. Mida aeg edasi, seda võrdsemaks mäng aga muutus ning kaldus lõpuks pöördumatult Tuleviku kasuks.

36. minutil algatasid keskväljal palli võitnud Clemons ja Mõttus Tuleviku rünnaku, Gerdo Juhkam jätkas seda diagonaalsööduga paremale äärele, kust Roger Teor andis passi värava alla. Sellel oli esimesena jaol Yosuke Saito, kes paarilt meetrilt ei eksinud. 1:0.

Teisel poolajal ohtralt vahetusi teinud FC Flora U-21 mäng aga murenes ning Tulevik domineeris poolaja algusest lõpuni. Viimasel kümnel minutil pandi florakate väravale maruline surve, kuid ebatäpsused ning õnne puudumine ei lasknud skooril kasvada. Viljandi minimaalse paremusega mäng lõppeski.

Läinud nädalal neljapäeval ja reedel liitusid Viljandi Tuleviku treeningutega kolm uut meest.

22-aastane kespoolkaitsja Tauno Mõttus, kelle mängijaõigused kuuluvad SC Realile, on veetnud viimased kolm hooaega Tallinna Kalevis. Mullu lõi Mõttus Esiliigas 20 mänguga 2 väravat. Senise karjääri jooksul on Tauno Mõttus kandnud ka Läti kõrgliigaklubi FC Jurmala särki.

Eksootilisem mees, Bermuda päritolu Willie Clemons on 23-aastane keskväljamängija. 2016. aasta juunis Bermuda koondises debüteerinud Clemons on rahvusesinduse eest löönud kuue koondisemänguga kaks väravat.

29-aastane jaapanlasest ründaja Yosuke Saito on varem mänginud Jaapani, Singapuri, Läti, Venemaa ja Valgevene klubides. Kõige pikemalt ongi tõusva päikese maa mees veetnud aega Lätis ning Virsligas on mees erinevate klubide eest löönud 46 peetud mänguga 20 väravat.

Premium-liigaks valmistuv Tuleviku esindusmeeskond peab oma hooaja esimese liigamängu 27. veebruaril Paide kunstmuruväljakul kohaliku linnameeskonnaga.