Üllatus: Tottenham tegi tugevuselt kolmandas liigas mängiva klubiga viigi

Hindrek Pärg
Rochdale'i mängijate rõõm on üüratu.
Rochdale'i mängijate rõõm on üüratu. Foto: ANDREW YATES/REUTERS

Inglismaa karikasarjas tegi Premier League'i klubi Tottenham Hotspur üllatusliku viigi igapäevaselt tugevuselt kolmandas liigas mängivad Rochdale'iga.

Alles nädala keskel jäi Tottenham Meistrite liigas võõral väljakul Torino Juventuse vastu 0:2 kaotusseisu, ent suutis 2:2 viigi välja võidelda. Pühapäeval stsenaarium kordus, kui 45. minutil läks tugevuselt kolmandas liigas viimasel kohal (!!!) paiknev Rochdale kohtumist juhtima.

Sellest suudeti aga välja tulla, kui 59. minutil Lucas Moura viigistas. Tottenham läks veel kohtumist 88. minutil juhtima, kui karistusalas tõmmati maha Dele Alli ning Harry Kane penaltil ei eksinud.

Tottenhamil oli pääs veerandfinaali juba sisuliselt kindel, ent kolmandal üleminutil lõi vahetusest mängu tulnud Rochdale'i ründaja Steve Davies kodupubliku suureks rõõmuks viigivärava.

Seega peab Tottenham F.A. Cupi kaheksa parema hulka jõudmiseks taaskord nägema rohkem vaeva. Eelmises ringis oldi hädas Newport County meeskonnaga, kes mängib tugevuselt neljandas liigas ning jälle läks neil vaja kahte kohtumist.

Rochdale'i võõrustatakse Wembley'i staadionil millalgi veebruaris.