Tartu maratonil võidutsesid prantslased

Tiit Loim
Tartu maratoni neli esimest kohta läksid Prantsusmaale. Võitis Antoine Auger.
Tartu maratoni neli esimest kohta läksid Prantsusmaale. Võitis Antoine Auger. Foto: Ardo Säks / Klubi Tartu Maraton

Tartu maratoni 63kilomeetrisel distantsil said nelikvõidu prantslased, Martti Himma saavutas viienda koha.

45. Tartu maratoni võitis Antoine Auger Prantsusmaalt, kelle ajaks oli 3:08.16,1. Talle järgnesid ülinapilt kaasmaalased Gerard Angellet ja Ivan Perillat-Boiteux, kes mõlemad kaotasid võitjale napid 0,3 sekundit. Nii Angellet'd kui Perillat-Boiteux'd peeti ka enne sõitu suursoosikuteks.

Neljanda koha sai samuti prantslane Loic Guigonnet 0,8 sekundilise kaotusega võitjale. Eestlastelt oli parim Marti Himma, keda jäid poodiumist lahutama napid 4,1 sekundit (lõpuaeg 3:08.20,5). „Sõidu esimene pool oli pigem rahulik ning kuskil 3-4 km enne lõppu tundsin end veel hästi, aga siis panid prantslased teise käigu sisse. Täna ei olnud kahjuks nii palju jõudu, et lõpusirgel nendega asju lahendada. Kokkuvõttes siiski väga lahe päev, sest üle pika aja sai pikal Tartu Maratoni rajal võistelda,“ sõnas Himma.

Veel poolel maal oli üldliidriks Kein Einaste, kellele järgnes šveitslane Fabio Lechner ning prantslased Bastien Poirrier, Loic Guigonnet, Benoit Chauvet ja Antoine Auger.

Kümme kilomeetrit enne lõppu koos 15-meheline juhtgrupp, kus oli neli eestlast (Himma, Kein Einaste, Mart Kevin Põlluste ja Eesti parim aerutaja Joosep Karlson), kuus prantslast ja viis šveitslast. Lõpu lähenedes lisasid prantslased aga gaasi ning nii tulid lõpusirgele koos viis meest: neli prantslast ja Martti Himma. Võidu noppis mõnevõrra üllatuslikult Antoine Auger, kes enne tänast hoidis Worldloppeti karikasarja pingereas alles 18. kohta. „Uskumatu! Ma tõesti ei lootnud täna võita, pigem mõtlesin, et ehk õnnestub lõpetada esikümnes,“ ütles Auger.

Naistest võidutses eelmisel aastal kolmandaks tulnud rootslanna Maria Graefnings, kes sai ajaks 3:18.51,0. Üldarvestuses andis see talle 26. koha. Eesti naistest oli täna tugevaim 21aastane Anette Kasemets, kes lõpetas naiste arvestuses kuuendana.

Eestlastest said üldarvestuses head kohad ka kaheksandana lõpetanud Joosep Karlson, kümneda koha saanud Kein Einaste ja 11. koha pälvinud Mart Kevin Põlluste.

Lisaks 63kilomeetrisele maratonile sõideti täna ka 31kilomeetrisel distantsil. Kokku registreeris end tänastele põhisõitudele 3641 suusasõpra.