Tipphetked ja galerii: Soome pidas hokiturniiril ootamatult põneva lahingu Koreaga

Pyeongchangi taliolümpia tänases kolmandas kaheksandikfinaalis kohtus Soome jäähokikoondis Lõuna-Koreaga. Üle ootuste põnevaks kujunenud matši võitis Soome 5:2 (1:0, 2:2, 2:0).

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Soome asus kohtumist juba viiendal minutil juhtima, kui arvulise ülekaalu realiseeris Petri Kontiola. Rohkem väravaid avakolmandikul ei sündinud.

24. minutil kasvatas Soome eduseisu juba kaheväravaliseks, kui litter läks Korea kaitsja uisust väravasse. Ametlikult läks tabamus taas Kontiola arvele, kes puudutas litrit viimase soomlasena. Mõned minutid hiljem viis Mirko Heiskanen põhjanaabrid juba 3:0 juhtima.

Ent teise kolmandiku lõpp kujunes võõrustajate peoks: Brock Radunskea ja Jin Hui Ahni tabamused tõid korealased tagasi mängu. Otsustavale kolmandikule mindi seega vastu Soome 3:2 eduseisus.

Soome pääses ehmatusest üle ja kolmandal kolmandikul, mängu 48. minutil, realiseeris arvulise ülekaalu Juuso Hietanen. Lõppseisuks vormistas kohtumise viimasel minutil Sakari Manninen, kes saatis litri tühja võrku.

Viimases ehk neljandas kaheksandikfinaalis läksid Šveits ja Saksamaa 1:1 seisult lisaajale. Saksamaal õnnestus mäng lõpuks võita - Yannic Seidenberg oli täpne juba lisaaja 26. sekundil.

Veerandfinaalis on seega järgmised paarid: Soome - Kanada, Rootsi - Saksamaa, Tšehhi - USA, olümpiasportlased Venemaalt - Norra. Kõik poolfinalistid selguvad juba homme.