Hollandi vihaseimas vastasseisus välkus punane kaart vaid korra

Amsterdami Ajaxi toetajad.
Amsterdami Ajaxi toetajad. Foto: BAS CZERWINSKI/AFP

Hollandi jalgpalli kõrgliigas läksid vastamisi igipõlised rivaalid Amsterdami Ajax ja Rotterdami Feyenoord. Mängust väljus võitjana eeldatav favoriit Ajax.

Koduväljakul mänginud Ajax haaras 53 320 pealtvaataja ees juhtohjad 50. minutil, kui mänguvahendi lõi võrku Donny van de Beek. Kõigest kolm minutit hiljem vormistas lõppseisuks 2:0 Klaas-Jan Huntelaar.

Nagu vihane vastasseis ikka, ei lõppenud ka kõnealune matš 22 mängijaga. Pärast pealinlaste teist väravat tõmbas peakohtunik Björn Kuipers taskust välja punase kaardi, näidates seda Feyenoordi mängijale Nicolai Jörgensonile.

Tänavusel hooajal pole Feyenoord kõrges konkurentsis, sest 32 punktiga ollakse 18 meeskonna konkurentsis alles viiendal kohal. Ühe enampeetud mänguga tosin punkti rohkem kogunud Ajax hoiab teist kohta, kaotades liider Eindhoveni PSV-le viie punktiga.