Neljas number loovutas vastasele vaid kolm geimi ja kohtub veerandfinaalis üllatajaga

Elina Svitolina.
Elina Svitolina. Foto: THOMAS PETER/REUTERS

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel loovutas Ukraina esinumber Elina Svitolina kaheksandikfinaalis vastasele vaid kolm geimi.

Ukrainlanna alistas 57 minutiga tšehhitari Denisa Allertova 6:3, 6:0 ja läheb kaheksa parema hulgas vastamisi esmakordselt Suure slämmi turniiril veerandfinaali jõudnud belglanna Elise Mertensiga.

22-aastane Mertens alistas kaheksandikfinaalis horvaaditari Petra Martici 7:6, 7:5. «Siin on suurepärane olla. Mul pole sõnu tunnete väljendamiseks,» kommenteeris belglanna pärast tund ja 59 minutit kestnud matši.

23-aastase Svitolina ja Mertensi paari võitja pääseb poolfinaali ning kohtub seal eestlannad konkurentsist lülitanud hispaanlanna Carla Suarez Navarro ja taanlanna Caroline Wozniacki vahelise vastasseisu võitjaga.