Käsipallurid teenisid Vilniuses viigipunkti

Madis Luik
Viljandi HC mängijatel polnud kolmapäeval kodusaalis võidu vormistamisega suurt muret. Foto: Marko Saarm

Ainsa Eesti käsipalliklubina pühapäeval Balti liigas võistlustules olnud Viljandi HC sai võõrsil Vilniuse VHC Šviesa vastu kätte küll raskelt tulnud 22:22 (10:12) viigi, kuid võimalus pääseda nelja parema hulka ja mängida veerandfinaalis muutus teoreetiliseks.

A-alagruppi juhib praegu täisedu, 12 punktiga tiitlikaitsja Riihimäen Cocks. Talle järgnevad Dobele ZRHK Tenax ja Klaipėda Dragūnas kaheksa ning VHC Šviesa seitsme punktiga seitsmest mängust. Viljandi meeskonnal on kolm punkti, aga järelejäänud kolme kohtumise seas on vastasseis pikka aega võitmatuna püsinud Cocksiga. HC Kehra / Horizon Pulp & Paperil on kirjas kaks punkti, ent ees veel neli mängu.

Pühapäeval Vilniuses alustas Viljandi HC hästi ja oli kaheksandal minutil 3:2 ees. Siis jäi ta aga kümneks minutiks nullile ja 3:8 taha. Kõvasti võideldes jõuti vaikselt konkurendile lähemale, kuniks vaheajavile kõlades oli tablool seis 12:10. Teisest poolajast oli mängitud pool, kui Kristo Järve väravast jõuti lõpuks 17:17 viigini.

Kuni lõpuvileni käis ülipingeline heitlus, nii et kumbki meeskond enam kahe väravaga ette ei saanud. Pärast Mikk Variku tabamust ja Rasmus Otsa suurepärast tõrjet viis Robert Lõpp viljandlased 40-minutilise pausi järel 19:18 ette, kuid teisel väravasuul tegi mitu tõrjet Edmundas Pelėda.

Ka Šviesa läks mitu korda juhtima, ent esmalt viigistas Kristo Järve ja siis Kristjan Koovit ning ehkki Robert Lõpp teenis kaheminutilise karistuse, viigistas Järve taas, seekord karistusviskest – 22:22. Rasmus Ots hiilgas veel ühe tõrjega ja viimaseks pooleks minutiks jäi pall Viljandi HC-le. Minutilise mõttepausi järel rünnak aga ebaõnnestus ja nii tuli leppida viigipunktiga. Robert Lõpp viskas Viljandi meeskonna kasuks seitse väravat, Kristo Järve ja Andrei Hapal lisasid neli ning Kristjan Koovit oli täpne kolmel korral.

«Paljude asjadega saime hästi hakkama, aga kahjuks pole me veel sellises vormis, et ilusat ja lõbusat käsipalli mängida,» sõnas Viljandi HC peatreener Marko Koks. «Kaitse ja kogu taktikaline plaan toimis, võitlusvaim oli suurepärane, Rasmus tegi hea partii väravas, ent meie rünnak jätab endiselt soovida. Sergei Rodjukovi kasutasime tema eile saadud käevigastuse tõttu ainult kaitses, mis võttis rünnates ühe käigu vähemaks.»

B-alagrupis tõusis nüüd liidriks Zaporižžja ZTR, kel on 12 punkti. Põlva Servitil ja Minski SKA-l on 11 ning HC Tallinnal, Riia Celtnieksil ja Kaunase Granitas-Karysel kaks punkti. Mõlemal Eesti klubil on aga mäng varuks.