Tulevik alistus suurelt Narvale

Madis Luik
Viljandi JK Tulevik trennis.
Viljandi JK Tulevik trennis. Foto: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval Tallinnas asetleidnud hooajaeelne sõpruskohtumine Narva Transi ja Viljandi Tuleviku vahel lõppes Transi 6:3 võiduga.

Esimesel poolajal panid piirilinlased Tuleviku noorte ja kogenute segakoosseisule peale tugeva surve ning juba neljandal minutil skooris Dmitri Prošin. 11 minutit hiljem realiseeris Tuleviku mängija Gerdo Juhkam trahvikastijoonelt karistuslöögi. Selle teenis sealjuures Transi väravavahiga üks ühele pääsenud Gustav Hendrik Seeder. Narvalaste kiiper Nikita Jegorov võttis ta jõuliselt maha ja teenis selle eest ka kollase kaardi.

1:1 ei püsinud aga tablool kaua. Järgnes kole periood, mille vältel narvalased skoorisid 17 minuti jooksul neli korda. 23. ja 35. minutil oli täpne Aleksandr Zakarljuka, 36. minutil Vadim Mihhailov ning 39. minutil Djalo So Carlos. Poolajavile kõlades oli seis 5:1 Transile.

Teisele poolajale tuli märksa näljasem Tulevik ja kuni 67. minutini suutis ta Narva surve edukalt tagasi lüüa. Siis tegi Arseni Kovaltšuk seisuks juba 6:1. Tuleviku mehed ei murdunud ikkagi ning üha sagedamini leidsid nad tee Transi trahvikasti. 81. minutil vähendas Gunnar-Laur Sindi vahe 6:2-le ja vaid minut hiljem oli täpne Indrek Ilves, kes väravaesisest segadusest võrku susatud pallist vormistas mängu lõppseisuks 6:3.

Tuleviku peatreener Marko Kristal möönis lõpuvile järel klubi pressiteenistuse vahendusel, et tulemuses pole midagi katastroofilist, kuid üht-teist kõrva taha panemiseks sai meeskond siiski.

«Narva üleolekut võis eeldada, ta on end hooaja ettevalmistuse käigus ikkagi võimsalt relvastanud,» rääkis Kristal. «Jäime Narvale alla füüsiliselt. Ent seda mitte nii, et nad oleks meid üle jooksnud. Me lihtsalt ei läinud nii julgelt füüsilisse kontakti nagu nemad. Ja nad mängisid agressiivselt. Meie noored said suhu selge maitse, mis neid Premium-liiga 36 vooru jooksul ees ootab. Liigas ei saa füüsilist kontakti niimoodi vältida. Teisel poolajal hakkasime Narva vastu tema enda relvaga ehk mängisime tunduvalt jõulisemalt ja see tõi kohe mängu muutuse.»

Mõistetavalt tuldi mängule kaitsva asetusega, nagu katsetati ka möödunud Taliturniiri voorus Maardu Linnameeskonna vastu esimesel poolajal, ent nagu Kristal nentis, tehti seekord korrektuurid.

«Tõime kaitseliini kõrgemale, keskjoonele lähemale,» kõneles ta ja lisas, et kaitsvalt mängimist on eelneva nädala jooksul trennides tublisti harjutatud. «Ehkki lõppskoor oli pirakas, nägin, et poisid on trennides aru saanud, mida kaitsva asetusega mängus taotleme ja kuidas mängima peame. Seda oli hea näha ja töö käib edasi.»

Tulevik peab oma järgmise treeningkohtumise reedel, 26. jaanuaril kell 19.30. Siis läheb ta Taliturniiril vastamisi FC Kuressaarega.