Põlva käsipallurid tundsid nii võidurõõmu kui kaotusekibedust

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Põlva Serviti. Foto on illustreeriv
Põlva Serviti. Foto on illustreeriv Foto: Helin Potter

Laupäevane Balti liiga mäng Põlva Serviti ja HC Tallinna vahel ei toonud muutust meeskondade jõuvahekordades. Kuigi nädala teine mäng samade meeskondade vahel oli pingelisem, väljus võitjana ikka Põlva Serviti tulemusega 33 : 29, andis teada Põlva Käsipalliklubi pressiesindaja.

«Mäng oli võrreldes teisipäevaga kiirem ja seetõttu ka raskem. Samuti oli vastasel täna pink pikem. Tegime lubamatult palju pallikaotusi ega saanud tühjale väravale sisse. Aga lõpuks luges siiski kogemus ja täna veel Tallinn meist jagu ei saanud,» kirjeldas mängu Põlva Serviti kapten Kristjan Muuga.

Saali kogunenud toetajad said kaasa elada tempokale mängule, kus eriti esimesel poolajal suutsid pealinlased Servitil tihedalt kandadel püsid, mis sütitas ka kodupubliku.

Väravatega panustas Servitil üheksa meest: Henri Sillaste ja Carl-Eric Uibo 8, Hendrik Varul ja Anatoli Chezlov 5, Kristjan Muuga ja Martin Grištsuk 2, Sander Sarapuu, Raiko Rudissaar ning Roman Aizatullov 1 väravaga.

Kolmapäeval peab Põlva Serviti kodus Eesti meistrivõistluste mängu Aruküla/Audentese meeskonnaga ja järgmise nädala pühapäeval Balti liiga kohtumise SKA Minskiga.

Coop Põlva kohtus aga alanud aasta esimeses kohtumises neljapäeval Viljandi HC-ga. Tasavägiselt alanud mängus pidid noored põlvakad tunnistama mulkide paremust ja loovutama võidupunktid tulemusega 22 : 28.

Coop Põlva pidi tunnistama Viljandi HC paremust.
Coop Põlva pidi tunnistama Viljandi HC paremust. Foto: Helin Potter

«Raske oli… puudus oli vigastatud Tõnis Kasest ja puhkusel viibivast Andreas Rikkenist. Kaitses sai jõud otsa,» kommenteeris mängu Markel Veiko, kelle panus mängus oli 4 väravat.

Mäng algas raskelt mõlemale võistkonnale. Väravate arve mängus avas Coop Põlva mängija Priit Jõks alles 4. minutil ning kümnendaks minutiks oli mänguseis vaid 2 : 2. Kuigi poolajale mindi põlvakate eduseisus, siis kahjuks ei suudetud teisel poolajal edu hoida ja mängu lõpus tuli tunnistada  Viljandi paremust. Neljapäevase mängu järel hoiab Coop Põlva meistriliiga jooksvas pingereas 5. kohta.

Meeskonna väravaviskajad olid seekord Alfred Timmo 5, Priit Jõks ja Markel Veiko 4, Mihkel Muld ja Marken Järv 3, Mathias Rebane 2 ning Kenneth Soo 1 tabamusega.

Coop Põlva kohtub juba teisipäeval SK Tapaga võõrsil, järgmine kodumäng on 30. jaanuaril, kui Mesikäpa hallis kohtutakse HC Viimsi/Tööriistamarketiga.