Ratas: umbusaldusavalduse ähvardus Reinsalule ei tundu siiras (15)

Nele-Mai Olup
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaminister Jüri Ratas.
Peaminister Jüri Ratas. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Peaminister Jüri Ratas kirjutas sotsiaalmeedias, et umbusaldusavalduse ähvardus justiitsminister Urmas Reinsalule ei tundu siiras ja ta näeb selle taga poliitmängurlust.

«Justiitsminister Urmas Reinsalu hiljutine ebaõnnestunud arvamuslugu on kurb ja kahetsusväärne, aga ta on selle eest vabandanud,» kirjutas Ratas. «Täpselt nagu Reinsalu soovis oma sõnul rõhutada andestuse olulisust, võiksime ühiskonnana andestada oma eksimust tunnistanud ministrile.»

«Esimese kivi visaku see, kes patuta»

«Teame kõik piibli kujundit, et esimese kivi visaku see, kes ise on patuta. Poliitikas on aga kahjuks kombeks lähtuda teistest põhimõtetest.»

Ratase sõnul on nüüd kivirahega alustanud mitmed poliitikud, kes «on ise sageli silma paistnud just šovinistlike, rahvuslikku vaenu õhutavate ning poliitilisi oponente alandavate sõnavõttudega». «Seetõttu ei tundu mulle antud umbusaldusavalduse ähvardus siiras, vaid järjekordse poliitmängurlusena, kus oma eesmärkide saavutamiseks vahendeid ei valita,» ütles Ratas.

Reformierakonna volikogul täna poliitilisest olukorrast rääkinud erakonna esimees Hanno Pevkur ja aseesimees Kaja Kallas ütlesid, et justiitsminister Urmas Reinsalul tuleb oma väljaütlemiste pärast tagasi astuda. Opositsioon on Reinsalule selleks aega andnud esmaspäevani ning pärast seda hakatakse umbusaldusavaldusele allkirju koguma.

«Kanakarja kambakas»

Reinsalu skandaal sai hoo sisse pärast seda, kui minister kommenteeris 104 inimese allkirjastatud pöördumist president Kersti Kaljulaidile, milles taunitakse Tiit Ojasoo osalust Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtu lavastamises.

Oma arvamusloos astus justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) Ojasoo kaitseks välja ning nimetas 104 inimese pöördumist presidendile kanakarja kambakaks. Reinsalu märkis, et ehkki ta inimesena Tiit Ojasood ei tunne, siis «kui minult tema lepitusmenetluse juhtumi kohta omal ajal arvamust avaldasin, siis mõistsin ma naistevastase vägivalla hukka, kuid nüüd, tänase kirja valguses, lausa kahetsen seda avaldust».

«Ma vabandan oma avalduse sõnastuse pärast, kui see tegi kellelegi haiget,» selgitas Reinsalu. 

Kommentaarid (15)
Copy
Tagasi üles