Valus: Ilves jäi Prantsusmaal MK-punktist vaid 0,5 sekundi kaugusele

Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Ilves
Kristjan Ilves Foto: Newspix24/SIPA/Newspix24/SIPA

Prantsusmaal Chaux-Neuve'is peetaval kahevõistluse MK-etapil oli Kristjan Ilves hüppevõistluse järel 15. kohal ja lõpetas suusadistantsi 31. kohal. MK-punkti teenimisest jäi puudu ei rohkem ega vähem kui 0,5 sekundit.

Neljast eestlasest eilse kvalifikatsiooni tulemusel ainsana põhivõistlusele pääsenud Ilves lendas 110 meetrit ja sai selle eest 108,1 punkti. Esikohta hoidnud jaapanlasest Akito Watabest pääses ta suusarajale 1.03 hiljem. Hüppemäel 118-meetrise õhulennuga omaette klassist olnud Watabele järgnesid 22 sekundi kaugusel norralane Jarl Magnus Riiber ja 26 sekundi kaugusel austerlane Wilhelm Denifl.

Watabe suutiski esikuuikus ainsana austerlaste ja norralaste peo rikkuda, sest esikolmiku järel pääsesid rajale Jan Schmid (Norra, +0.27), Franz-Josef Rehrl (Austria, +0.38) ja Lukas Klapfer (Austria, +0.42).

Ilves loovutas suusarajal liidrile esimese ringiga vaid ühe sekundi, ka poolel maal oli tema mahajäämus esikohal jätkanud Watabest kasvanud vaid kümnekonna sekundi võrra. Watabe sõitis sel hetkel aga juba koos talle järele jõudnud Schmidiga. Kolmanda ringi järel kaotas Ilves liidritele juba pea kaks minutit, ent püsis veel 24. kohal.

Viimase ringiga pidi eestlane aga mööda laskma veel seitse meest ja nii libisesid käest ka MK-punktid. Schmid sai lõpuspurdis jagu 1,4 sekundit hiljem lõpetanud Watabest ja võitis, kolmandana ületas lõpujoone üheksandana alustanud soomlane Ilkka Herola (+21,5 sek). Ilvese eest napsas viimasel kilomeetril 30. koha jaapanlane Go Yamamoto, kellele eestlane jäi alla vaid 0,5 sekundiga. Kaotust võitjale Schmidile kogunes lõpuks 2.27,6.

Homme on Chaux-Neuve'is kavas meeskonnavõistlus.