Võrkpalliklubi teenis koduseinte toel raske võidu

Merly Raudla
Rakvere Võrkpalliklubi palliga.
Rakvere Võrkpalliklubi palliga. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Rakveres peetud Balti liiga mängu suutis Andres Toode juhendatav kodumeeskond Selveri vastu enda kasuks kallutada viienda geimi võiduga 15:13, kogu kohtumine võideti seega 3:2 (25:20, 21:25, 23:25, 25:21, 15:13).

Rakvere Võrkpalliklubi ja Selver Tallinna vaheline matš kujunes viiegeimiliseks põnevusetenduseks. Rakvere meeskonna parim oli mitmekülgne Andris Õunpuu, kes tõi 19 punkti (+9), Siim Ennemuist panustas võitu 17 punkti (+14) ning Joonas Popman ja Karl Maidle kumbki 13 punkti (Popmani efektiivsus oli +12, Maidlel –1). Rakvere vastuvõtt oli 67,4%, rünnak 45,6%. Blokist teeniti 10 punkti (neist 5 läks Ennemuisti arvele), servilt 2 (pallingul eksiti 16 korda). Ilusa debüüdi tegi Rakvere noor sidemängija Karlo Remy Kallend, kes pidas kenasti viis geimi vastu. Selveri resultatiivseimaks tõusis Oliver Orav 22 punktiga (+11), 13 punkti (+3) lisas Taavi Nõmmistu ja 11 (+2) Albert Hurt. Selveri meeskonna vastuvõtt oli 70,9%, rünnakuprotsendiks saadi 38,9. Blokist teenis Selver 8 silma, serviga 5 (neli ässa lõi Orav) ja tehti ka 14 viga. Rakvere on liigatabelis 30 punktiga 6. kohal, Selver 33 punktiga 4. positsioonil. Pühapäeval toimub Kastani Arenal taas Credit24 meistriliiga mõõduvõtt. Seekord on rakverlaste vastaseks Järvamaa Võrkpalliklubi.