Keskmine kiusamisohvrite arv Eesti koolides on 22 protsenti, mis on sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul kurb tulemus. Koolid võiksid KiVa programmis kaasa teha senikaua, kuni selle põhimõtted oleksid koolielu loomulik osa. Foto on lavastatud.
Keskmine kiusamisohvrite arv Eesti koolides on 22 protsenti, mis on sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul kurb tulemus. Koolid võiksid KiVa programmis kaasa teha senikaua, kuni selle põhimõtted oleksid koolielu loomulik osa. Foto on lavastatud. Foto: Elmo Riig

Viljandimaalt on kiusamisvaba kooli programmiga, mis on viie õppeaasta jooksul koondanud ligi poolsada kooli, liitunud vaid kolm ning programm otsib uusi osalisi, et leida lahendus peaaegu iga viiendat õpilast puudutavale murele.

Õpilaste omavahelisest kiusamisest räägitakse suuresti küll kooli kontekstis, ent sihtasutuse Kiusamisvaba Kool (KiVa) tegevjuht Triin Toomesaar tähendas, et selle mõju pole ainult hetkes ja sekkumata jätmine võib inimest mõjutada ka aastakümneid hiljem.

Triin Toomesaar, kuidas kiusamine lapsele mõjub? 

Triin Toomesaar
Triin Toomesaar Foto: Erakogu
Kommentaarid
Copy