Mängu üheksakesi lõpetanud Chelsea pääses karikasarjas edasi üle noatera

Kris Ilves
Peakohtunik Graham Scott näitas lisaajal Alvaro Moratale punast kaarti.
Peakohtunik Graham Scott näitas lisaajal Alvaro Moratale punast kaarti. Foto: ALASTAIR GRANT/AP

Londoni Chelsea jalgpallimeeskond alistas Inglismaa karikasarja kolmanda ringi korduskohtumises penaltiseeria järel esiliigaklubi Norwich City.

Kodumeeskond haaras juhtohjad 54. minutil, kui Michy Batshuayi realiseeris väravaks Kenedy söödu. Neljandal lisaminutil suunas Timm Klose tsenderduse järel palli postipõrkest väravasse Jamal Lewis ning viigistas mänguseisu.

Seejärel kõlas peakohtunik Graham Scotti vile ning ees ootas 2x15 minutit lisaaeg, kus tegi mitu suurepärast tõrjet Norwichi väravavaht Angus Gunn. 117. minutil sai teise hoiatuskaardi ning pidi väljakult lahkuma Pedro. Neli minutit hiljem tabas sama saatus Alvaro Moratat, kes sai sukeldumise (mida pealtnäha polnud) ja sõnelemise eest kollased kaardid.

Väravad jäid aga löömata ja edasipääseja selgitati penaltiseeriaga, kus kerkis kangelaseks Chelsea väravavaht Willy Caballero, kes tõrjus Nelson Oliviera löögi. Chelsea poolel olid täpsed Willian, David Luiz, Cesar Azpilicueta, N’Golo Kante ja Eden Hazard.

Edasipääsu kindlustasid ka Swansea City ja Wigan Athletic. Kui Swansea alistas koduväljakul Wolverhampton Wanderersi 2:1, siis samuti koduväljakul mänginud Wigan purustas kõrgliigaklubi Bournemouthi 3:0.