Elumaja korstnas oli tahmapõleng

Sirje Lemmik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kolmapäeval kell 16.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Räpinas Pääsu tänaval asuvas elumajas. Helistaja sõnul lendas korstnast sädemeid.

Päästeameti pressiesindaja kinnitusel oli tegu tahmapõlenguga suitsulõõris.

Päästeameti info põhjal saab igal aastal paarsada tulekahju alguse suitsulõõris süttinud tahmast. Kõik taolised põlengud on võimalik ära hoida korstnate ja küttekehade regulaarse puhastamise ja hooldamisega.

Kütteperioodi eel ja ajal pea meeles, et Sinu kohustus on hoida hoone korsten ja tahmalõõrid pragudeta ja puhtad. Pliiti, maja- või saunaahju tuleb kütta mõõdukalt. Liigkütmine, eriti külmade ilmade ajal, on hoonete süttimise üks levinumaid põhjuseid.

Puiduküttega püsielamus tuleb kütteseadmeid ja lõõre puhastada soovituslikult kaks korda aastas. .

Seadusest tulenevalt võib ühe korteriga elamus ja selle teenindamiseks vajalikus hoones või kuni 60-ruutmeetrise ehitisealuse pinnaga ja kuni viie meetri kõrguses mitteelamus ahju, kaminat või pliiti ning korstnat ja ühenduslõõri enda tarbeks puhastada, välja arvatud põletada tahma suitsulõõrides, ka korstnapühkija kutsetunnistuseta isik, järgides küttesüsteemide puhastamise nõudeid.

Üks kord viie aasta jooksul peab ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri puhastama korstnapühkija kutsetunnistusega isik, kes väljastab küttesüsteemi tehnilise seisukorra ning ohutuse kohta korstnapühkimise akti.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles