Asüülitahtjate apellatsioonid ummistavad Saksa kohtuid (2)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mahakistud asüülivastase AfD valimisplakat.
Mahakistud asüülivastase AfD valimisplakat. Foto: Arnulf Hettrich/imago/Scanpix

Pea kõik Saksamaal tagasilükatud asüülitaotlusega migrandid pöörduvad apellatsioonikohtusse, kus ligi pooled ka oma tahtmise saavad.

Migrantide Saksa kohtutele esitatud apellatsioonid tõusid möödunud aasta esimese poolega umbes 320 000-ni, 2016. aastal oli sama näitaja 69 000.

Pea iga teine tagasilükatud taotlusega asüülitahtja saavutab Saksa apellatsioonikohtus ka võidu, kirjutab Süddeutsche Zeitung.

Väljaanne tsiteerib opositsioonilise partei Die Linke küsimust valitsusele, mille sõnul otsustati möödunud aasta esimese üheksa kuuga esitatud apellatsioonide puhul 44 protsendil asüülitaotlejate kasuks. 2016. aastal oli sama näitaja vaid 29 protsenti.

Kõige edukamad apelleerimisel olid Süüria põgenikud, kelle taotlustest rahuldati 69 protsenti, neile järgnesid Afganistani kodanikud 61 protsendiga.

Kõige rohkem öeldi ära Marokost ja Alžeeriast pärit migrantidele, kes võitsid ainult vastavalt 12 ja 10 protsenti apellatsioonidest.

Viimaseid riike peetakse ka turvalisteks päritoluriikideks, mille kodanikele Saksamaa ei ole kohustatud seaduste kohaselt kaitset pakkuma.

Apellatsioonide võitmine tähendab seda, et põgenikele antakse kaitset Genfi põgenikekonventsiooni all, kuid vaid vähesed saavad Saksa asüülistaatuse. See erisus on oluline, kuna vaid asüüli saanud isikutel lubatakse sihtriiki ka pere kaasa võtta.

Asüülitaotluste edasikaebamine on hakanud tõsiselt Saksa kohtusüsteemi kurnama ja taotluste menetlemiseks loodi administratiivkohtutesse 320 uut töökohta. Hinnanguliselt on tegelikult vaja aga umbes tuhandet uut töötajat.

«Administratiivkohtud on tööga nii koormatud, et praegune töötajaskond ei jõua tööga õigeks ajaks valmis,» sõnas kohtunik Erich Müller-Fritsche. «Isegi poliitikute välja kuulutatud personalikasv ei lahenda olukorda.»

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles