Juhtkiri. Mõlemad liistud

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sakala logo
Sakala logo Foto: Sakala

Kui võrdse kohtlemise lipukirja all tehakse ettepanek midagi koolides muuta, võivad konservatiivsema hoiakuga inimesed turri minna. Tundub, et sel põhjusel riikliku õppekava või kooli kodukorra ümbertegemine kipub üsna lihtsasti saama traditsioonide murdmise ja juuksekarva poolitamise mekki. Ent mõnikord on küsimuses uba täiesti olemas.

Viimasel ajal on Eestis vaieldud selle üle, miks peab käsitöötundides töid poiste ja tüdrukute omaks jagama. Koolid märgivad, et praeguses õppekavas selget soopõhist jaotust ei ole: kõik saavad nii kodundust ja käsitööd kui tehnoloogiaõpetust proovida. Niisiis on riiklikult jõutud seisukohale, et tüdrukuid ja poisse rangelt oma liistude juurde suruda pole õige.

Samas selgub asjasse süüvides, et tundide vahetus toimub suhteliselt väikeses mahus. Kas ja kui palju peaks seda rohkem olema, on arutelu koht.

Tõsi, tütarlastele, kes tahaksid rohkem tehnikaseadmetega katsetada, ning poistele, kellele meeldib pigem õmmelda, on vähemalt mõningane lahendus juba praegu olemas. Õppekava näeb nimelt ette, et lapsel peab olema võimalus vahetada käsitöö ja kodundus tehnoloogiaõpetuse vastu või vastupidi. Niisugune valikuvõimalus ei võta teistelt lastelt midagi ära ja seetõttu ei tohiks ühelgi täiskasvanul ka miskit selle vastu olla.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles