Balti liiga: Rapla sai olulise võidu, Tartu viskas 118 punkti

Aivar Kuusmaa meeskonnas jätkab kolm leegionäri, neljas lahkus.
Aivar Kuusmaa meeskonnas jätkab kolm leegionäri, neljas lahkus. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Korvpalli Balti liigas toimus esmaspäeval nelja Eesti meeskonna osalusel kaks kohtumist: Rapla sai tasavägises lahingus jagu Pärnust, Tartu alistas koduväljakul kindlalt TTÜ.

Pärnus pakkusid põnevusetenduse kohalik meeskond ja Rapla. Avaveerandaja 21:13 võitnud, kuid teise veerandaja 7:16 kaotanud Rapla alustas teist poolaega ühepunktilises (28:29) kaotusseisus. Punkt-punkti mängus panid raplakad viimasel minutil oma paremuse maksma ja võtsid lõpuks 65:59 võidu.

Pärnu poolel säras 18 punkti ja seitsme lauapalliga Siim-Markus Post, Timo Eichfussi arvele kogunes tosin punkti. Rapla särgis jõudsid kahekohalise punktisummani kolm mängijat: Indrek Kajupank 15, Sven Kaldre 11 ja Devonte Upson 11.

Rapla tõusis nelja võidu ja kolme kaotusega A-alagrupi liidriks, kuid lähikonkurentidega võrreldes on punasärgid pidanud rohkem kohtumisi. Pärnu sai kahe võidu kõrvale viienda kaotuse ning paikneb turniiritabelis neljandal positsiooni.

Kolm päeva varem koduses meistriliigas TTÜ vaid kaheksa punktiga alistanud Tartu võidunumbrid Balti liigas olid 118:63. Üleplatsimeheks kerkis 19 punkti visanud Carl Engström, Robin Kivi lisas 18 ja Vytenis Cizauskas 17 punkti. TTÜ parim skooritegija oli 17 silmaga Toomas Raadik.

Tartlased teenisid kahe kaotuse kõrvale viienda võidu ja hoiavad B-alagrupis Pieno Zvaigzdesi (kuus võitu) järel teist kohta. TTÜ võidud-kaotused on võrreldes Tartuga teistpidi ning ollakse neljandal tabelireal.