Venno ja Maliye Piyango võitsid Türgi karikavõistlustel hõbemedali

Kris Ilves
Oliver Venno.
Oliver Venno. Foto: Eesti Võrkpalli Liit

Eesti võrkpallikoondise diagonaalründaja Oliver Venno tööandja Ankara Maliye Piyango tunnistas Türgi karikavõistluste finaalmängus linnarivaal Ankara Halkbanki 3:2 paremust.

Maliye Piyango võitis eelmise hooaja finalisti vastu esimese geimi 25:23, kuid kaotas kaks järgmist vastavalt 22:25 ja 16:25. Neljandas geimis kerkis esile just Venno – eestlane panustas 25:21 geimivõitu kuue punktiga. Otsustavas geimis olid Halkbanki võidunumbrid 15:11.

Halkbank realiseeris alles kolmanda matšpalli. Terve geimi kaotusseisus olnud Maliye Piyango vähendas Venno resultatiivse rünnaku järel vahe kolmepunktiliseks. Seejärel võttis Halkbank aja maha ja järgmisel punktil eksis eestlase meeskonnakaaslane serviga.

Venno arvele kogunes kullamängus Maliye Piyango parimana 16 punkti. Üleplatsimeheks kerkis Halkbanki mängumees Fernando Hernandez 25 silmaga, teda toetas 22 punktiga Burutay Subasi.

Reedeses veerandfinaalmängus alistas Maliye Piyango Meistrite liiga alagrupiturniiril osaleva Izmiri Arkasspori 3:1. Venno säras ka selles kohtumises – eestlane säras 18 punktiga. Laupäeval peetud poolfinaalis olid Maliye Piyango võidunumbrid 3:0. Venno panustas triumfi 24 punktiga.

Türgi kõrgliigas kuuendal kohal paiknev Maliye Piyango hooaeg jätkub juba kolmapäeval, kui eurosarja 1/16-finaali kordusmängus võõrustatakse Nitra meeskonda. Avamatši võitis Venno leivaisa skooriga 3:1. 6. jaanuaril minnakse kohalike meistrivõistluste raames vastamisi Torul Genclikiga.