Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 18. vooru oodatuimas vastasseisus kohtusid omavahel Manchester City ja Tottenham Hotspur. Koduväljakul mänginud Manchesteri meeskond teenis hooaja 17 (!) võidu ning suurendas liigatabelis lähima jälitaja ees edu 14-punktiliseks.

Pep Guardiola hoolealused asusid kohtumist juhtima 14. minutil, kui nurgalöögi-olukorras oli markeerimata Ilkay Gündogan. Türgi päritoluga Saksamaa koondislane kasutas võimaluse oivaliselt ära ja lõi peaga palli Prantsusmaa koondise esiväravavahi Hugo Lloris’ seljataha. Manchester City minimaalses eduseisus mindi ka poolajapausile.

Kohtumise teise värava eest hoolitses 70. minutil belglane Kevin De Bruyne. Viis minutit hiljem avanes võõrustajatel suurepärane võimalus eduseisu veelgi suurendada, kuid brasiillane Gabriel Jesus lõi De Bruyne teenitud 11 meetri karistuslöögi posti.

Meeskonnakaaslase eksimuse parandas kuhjaga Raheem Sterling – ääreründaja lõi 81. minutil mänguseisuks 3:0 ning üheksa minutit hiljem suurendas Manchester City eduseisu neljaväravaliseks. Tottenhami auvärava ja lõppskoori 4:1 vormistas kolmandal lisaminutil Taani tähtmängija Christian Eriksen.

KOHTUMISE TIPPHETKED

Manchester City hoiab liigatabelis 52 punktiga liidripositsiooni. 31 silma kogunud Tottenham paikneb seitsmendal kohal. Pühapäeval mängivad omavahel West Bromwich Albion - Manchester United ning Bournemouth - Liverpool.