Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. Foto: KARIM SAHIB/AFP

Meistrite liiga valitsev meisterklubi Madridi Real alistas jalgpalliklubide maailmameistrivõistluste finaalmängus Lõuna-Ameerika parima klubi Gremio.

Kogu kohtumist domineerinud Real ei suutnud avapoolajal mänguskoori avada. Omad võimalused olid ka Gremiol, kuid poolajavile kõlades seisid tablool numbrid 0:0. Teist poolaega alustas paremini Real. Äsja viiendat korda maailma parimaks jalgpalluriks nimetatud Cristiano Ronaldo karistuslöök 53. minutil maandus Gremio väravas.

Lõuna-Ameerika klubi tegi poolaja keskpaigas ründavad vahetused, kuid ka Jael ja Everton ei suutnud mängu otsustavat murrangut tuua. Ronaldo tabamus jäi kohtumise ainsaks ja Real krooniti teist aastat järjest jalgpalliklubide maailmameistriks.

Kolmanda maailmameistritiitli võitnud Real tõusis selles arvestuses igipõlise rivaali Barcelonaga samale pulgale. Real krooniti meistriks möödunud ja 2014. aastal. Väravalööjate edetabelis hoiab seitsme tabamusega liidripositsiooni Ronaldo. Võrdluseks – Barcelona tähtmängijad Lionel Messi ja Luis Suarez on löönud viis väravat.