Eesti vibuliit valis tänavuse hooaja parimad sportlased. Naiste sportvibu laskjate seas pälvis autasu pärnulanna Reena Pärnat.

Pärnat tõdes, et hooaeg algas hästi, kuid aasta lõpuks ei jätkunud enam energiat. "Tuli tegelda treenerivahetuse ja muu sellisega, mis pole otseselt treenimisega seotud," avaldas ta. "Tegelikult jäin rahule. Aasta teine pool ei läinud kõige paremini, aga esimesed kuus kuud olid jälle väga head. Mõneti on see loogiline, et terveks hooajaks vormi ei jagu."

Pärnat lõpetas koostöö senise treeneri Raul Kiviloga oktoobris pärast maailmameistrivõistlusi Mehhikos. Ta selgitas, et ettepanek koostöö lõpetada tuli temalt, kuna ta tundis, et see oli ammendunud ja arenguks on vaja uut lähenemist. Pärnati uus juhendaja on tema kauaaegne koondisekaaslane Siret Luik.

Meeste sportvibu laskjatest nimetati parimaks viljandlane Martin Rist. Plokkvibu laskjatest pävisid tunnustuse Türi sportlased, parim mees on Evert Ressar ja parim naine Lisell Jäätma.

Muu hulgas võttis liit aasta parima sportlaste valimisel arvesse kohti Eesti ja rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, koondise normi täitmist ja Eesti rekordite püstitamist.

Arvestust peeti Eesti sisekarikavõistlusteni 3. detsembril. Seal 6. koha saanud Pärnat ebaõnnestus.

Küll tuli Pärnat suvel nii individuaalselt kui naiskonnaga Eesti meistriks. Meistritiitli võitis ta sisehooajalgi.

Aprillis Euroopa karikaetapil Poolas Legnicas püstitas Pärnat 70 meetrilt 72 noole harjutuses 659 silmaga Eesti rekordi. Pärnat saavutas etapil kuuenda koha.

Samal võistlusel tegi Pärnat koondisekaaslase Martin Ristiga rahvusrekordi segavõistkondade arvestuses. Nad võitsid hõbemedali.

Balti meistrivõistlustel lasi tiitli võitnud Pärnat 25 meetrilt 60 noole arvestuses 579 silmaga Eesti rekordi.